Menu Close

Basakojų takas

Ar dar prisimeni savo vaikystę kaime basomis, kai nei kankorėžiai, nei akmenukai, nei pagaliukai nebadė basų kojyčių? Deja, miesto vaikui tai tapo iššūkiu. Pavaduotojos ugdymui Nijolės S.  įkvėpti, Žiogelių, Nykštukų, Aitvariukų mokytojų ir tėvelių suburti, negailėdami asmeninio laiko ir pastangų, drauge su visa darželio bendruomene susibūrė  bendram tikslui ir darželio teritorijoje įkūrė Basakojų taką.

Lydint vaikų plojimams lopšelio-darželio direktorė ir Elena iš Žiogelių grupės perkirpo juostelę. Tarp vaikų nuolat šmirinėjusios, vaikus šokinusios, kalbinusios Kakė Makė ir Pepė ilgakojinė paskelbė basakojų tako atidarymą. Šis takas įrengtas vykdant vaikų fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos ugdymo programą „Noriu būti sveikas ir stiprus“ . Darželio vaikai, pedagogai  basomis išbandė Basakojų taką, kuriu įrengimo tkslas –  masažuoti paduose esančius centrus, aktyvinti atitinkamų organų veiklą ir stiprinti bendrą vaikų imunitetą. Pagerėjus imunitetui, vaikai rečiau sirgs peršalimo ir oro lašeliniu keliu plintančiomis užkrečiamomis ligomis.

Nuolat vaikščiodami apsiavę batus prarandame tiesioginį sąlytį su mus supančia gyvąja gamta, o taip pat vis rečiau stimuliuojame pėdose slypinčią gausybę nervų ir viso organizmo darbą gerinančių taškų. Vos keliolikos minučių pasivaikščiojimas padės pajusti teigiamų emocijų ir energijos antplūdį, pažadins iš snaudulio. Eidami taku vaikai po kojomis pajunta smėlio smilteles, natūralius akmenis, grublėtus kankorėžius, gluosnio šakas, medžio nuopjovas, rąstelius. Tako paklotė maloniai stebina ir suteikia galimybę patirti neįtikėtinus pojūčius. Pasivaikščioti basam gamtoje yra tiesiog būtina. Tai stiprina vaikų imuninę sistemą, padeda atsipalaiduoti bei masažuoja pėdose esančias nervines organizmo zonas. Pėdų masažas – bene maloniausias iš visų masažo rūšių. Jis atpalaiduoja, šalina nuovargį ir gerina miegą.

Tikimės, kad, pasibaigus karantinui, ir tėveliai  bei visi „Šaltinėlio“ bendruomenės nariai išbandys šio takelio sveikatai teikiančius malonumus.

Mokytojos Jūratė Taraskevičienė ir Aušra Kurmilevičienė

Skip to content