Menu Close

Europos saugaus eismo diena

Taip jau sutapo, kad Europos saugaus eismo dienos išvakarėse mūsų mažuosius ugdytinius aplankė geri vaikų draugai. Tai Marijampolės VPK Kelių policijos pareigūnė Raimonda Vizgirdienė su kolega Povilu Žilionius bei vaikų mylimu Amsiumi, kuriam pažadėjo, kad gatvėje elgsis atsargiai. Vaikams buvo primintos pagrindinės saugaus elgesio taisyklės gatvėje, pakeliui į darželį ir į namus, kelių eismo taisyklės, atšvaitų naudojimo tvarka, pagrindiniai važiavimo dviračiu reikalavimai. Policijos pareigūnė priminė telefonus, kuriais reikia skambinti kviečiant pagalbą, rekomendavo vaikams kartu su tėvais pažiūrėti Amsiaus mokomuosius filmukus.

Edukacinės valandėlės metu priešmokyklinio ir vyresniųjų grupių dalyviai atsakinėjo į klausimus apie saugų eismą, sužinojo, kad policininkas gali būti ne tik baudėjas, bet ir draugas, patarėjas. Vaikai išgirdo policijos automobilio signalą, aptarė, ką jis reiškia ir kaip reikia elgtis jį išgirdus. Noriai pasinaudojo galimybe įlipti į policijos automobilį, apžiūrėti jį iš vidaus.

Smagu, kad draugystė su Raimonda Vizgirdiene tęsiasi ne pirmus metus. Ji noriai ir labai įtaigiai, suprantamai dėsto vaikams ypač reikšmingas tiesas apie saugų eismą.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Genovaitė Aleknavičienė

Skip to content