Menu Close

Mokomės tolerancijos nesimokydami

Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimas mūsų įstaigai yra ypatingas. Šie metai lopšelio – darželio „Šaltinėlis“ bendruomenėje paskelbti tolerancijos metais. Visi aktyviai įsijungė į šios dienos paminėjimą – apkabinti darželį visų mūsų rankomis.

Visos bendruomenės tvirtai apkabintas mūsų lopšelis – darželis jaučiasi vieningas, tvirtas ir laimingas. Tokiai tolerancijos dienos paminėjimo idėjai pritarė dauguma įstaigą lankančių vaikučių šeimų. Namuose jie kiekvienas piešė, kirpo, rašė, aplikavo, puošė savo rankas, o, atsinešę į grupę, pasakojo draugams apie  šeimos narius, jų daromus darbus ir sudėjo rankas į bendrą, ilgą grandinę. Kaip smagu lankyti darželį, kuris apkabintas tėvelio, mamytės ir kitų artimų žmonių rankomis.

Šią dieną vaikai ant rudeninių lapų rašė žodį Tolerancija, aiškinosi jo reikšmę, žiūrėjo filmuką, ieškojo mandagumo, draugystės, pagarbos, pakantumo  pavyzdžių. Tolerancijos simbolis – rankos: dirbančios, kuriančios, mylinčios, įvairių žmonių, įvairių spalvų. Vyresnių grupių vaikai iš rankelių „užaugino‘‘ medžius. Šventėje dalyvavo Kakė Makė, su ja vaikai žaidė žaidimą „Gerai – blogai“, o  draugiškumo visi mokėsi šokdami, žaisdami.

Pagarbos ir tolerancijos vaikai išmoks nesimokydami, o tiesiog kiekvieną dieną augdami, gyvendami, būdami kartu su mumis, šalia mūsų.

Priešmokyklinio ugdymo auklėtoja metodininkė Genovaitė Aleknavičienė

Skip to content