Menu Close

„Šaltinėlis“ šventė 30- metį

Ir vėl ruduo. Verčiame 30-ąjį mūsų įstaigos gyvavimo puslapį.

O viskas prasidėjo 1987- ųjų rudenį.Spalio pradžioje pirmiesiems auklėtiniams duris atvėrė 14- asis vaikų lopšelis- darželis. Po dešimties darbo metų įstaiga buvo pavadinta „Šaltinėlio“ vardu. Bėgant metams mūsų įstaigą veikė permainų vėjai: tai mažėjo, tai vėl daugėjo grupių skaičius, keitėsi ugdymo programos, metodai, tačiau svarbiausios vertybės ir vizija- sveikas, doroviškai tvirtas, dvasiškai turtingas, visapusiškai ugdomas vaikas- išliko nepakitę. Tai atsakingo požiūrio į darbą, nuoširdumo, kruopštumo, nuolatinio ieškojimo ir tobulėjimo bei ilgametės patirties rezultatas. O patirtimi gali pasidalinti net trečdalis darbuotojų, dirbančių lopšelyje-darželyje nuo jo įsikūrimo. Šiuo metu įstaigoje veikia 12 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių, kuriose ugdoma 230 vaikų. Darželis didžiuojasi savo darbščiu, talentingu ir kūrybingu kolektyvu.

Praėjusi savaitė vaikų lopšelyje- darželyje „Šaltinėlis“ buvo šventinė. Pirmadienį įstaigos langai, laiptinės, salė sužydėjo, sumirgėjo baltais, žydrais, mėlynais gėlių žiedais,burbuliukais, vėliavėlėmis. Kitomis savaitės dienomis vaikai darželiui gimtadienio proga gamino sveikinimo atvirukus, iš gamtinės medžiagos„kepė“ įvairiausius tortus, gamino gėles.  Nuo vaikų neatsiliko ir tėveliai. Jie darželiui dovanojo savo piešinius, paveikslus, tortus, o vaikams organizavo įdomias veiklas: vilnos vėlimo užsiėmimą, gamino darbelius iš molio, pavirtę pasakų personažais, žaidė kartu su vaikais. Šis tėvų indėlis- ne tik bendravimas su vaikais, pagalba auklėtojoms, bet kartu ir sveikinimas Mokytojo dienos proga.

Savaitę vainikavo penktadienį vykusi gimtadienio šventė. Visus visus, mažus ir didelius, į  gėlėmis ir balionais išpuoštą darželio kiemą sukvietė Pepė Ilgakojinė, Karlsonas, Kakė Makė. Kartu su vaikais jie dainavo, šoko, šventė „Šaltinėlio“ gimtadienį. O koks gimtadienis be torto ir į dangų kylančių balionų! Kaip ir dera, jų buvo 30. Be to, vaikų dar laukė muilo burbulų fiesta ir, žinoma, vaišės.

Vėliau šventė persikėlė į salę. Šventinį koncertą M. Noviko daina „Gera“ pradėjo įstaigos darbuotojų ansamblis. Įstaigos direktorė Eugenija Stramskienė pasveikino visus ir pasidalino prisiminimais apie praėjusį trisdešimtmetį. Šventėje svečiavosi ir su jubiliejumi sveikino Marijampolės savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto Švietimo skyriaus vedėja Asta Vaznienė, Vaikų teisių apsaugos skyriaus vedėja Svajonė Rainienė, Marijampolės visuomenės sveikatos centro vadovė Lina Laukaitienė bei socialiniai partneriai: P. Armino progimnazijos, R. Stankevičiaus pagrindinės mokyklos, Marijampolės kolegijos atstovai. „Šaltinėlio“ gimtadieniui posmus, dainas, šokius skyrė ir darželio ugdytiniai.

Jau 30 metų „Šaltinėlyje“ klega vaikų balsai, skamba juokas, muzika, atgimsta senieji papročiai ir tradicijos, pildosi tėvelių lūkesčiai, verda kasdienis gyvenimas. Tikime, kad mūsų „Šaltinėlis“ dar ilgai  čiurlens,gilindamas vagą, plukdydamas tyrą, skaidrų, šviesų vandenėlį, t.y. ugdydamas savo krašto ateities kartą…

Vyresnioji auklėtoja Vilma Mikalauskienė

Skip to content